Widok kontrastowy Widok domyślny
Kontrast
Czcionka 

Współpraca

Rozwijamy współpracę z różnego rodzaju organizacjami pożytku publicznego oraz sektorem NGO by wspierać naszych studentów nie tylko na Politechnice Wrocławskiej, ale też poza jej murami.

Fundacja "Katarynka"

Fundacja działająca na rzecz rozwoju audiodeskrypcji i dostępność mediów. Dzięki współpracy z "Katarynką" nasi studenci mogą na bieżąco uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, zorganizowanych wyjściach do kina na specjalne pokazy filmów "bez barier", spektaklach teatralnych oraz meczach na Stadionie Miejskim Wrocławia.

 

Fundacja "Eudajmonia"

Misją Fundacji jest kreowanie warunków do zmian oraz wzmacnianie potencjału osób chcących podnieść jakość swojego życia, pragnących się rozwijać, tworzyć i działać, aby osiągnąć sukces. Fundacja wspiera naszych studentów i doktorantów w zatrudnieniu, oferując pomoc zarówno uczestnikom projektów jak i wsparcie dla pracodawców chcących zatrudniać osoby z niepełnosprawnością. Dzięki Fundacji jest możliwe zatrudnienie wspomagane dla osób ze szczególnie dużą niepełnosprawnością.

 

Stowarzyszenie "Twoje Nowe Możliwości"

Sekcja ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością współpracuje od 2008 roku ze Stowarzyszeniem na rzecz równego dostępu do kształcenia „Twoje Nowe Możliwości”. Zostało ono założone przez niepełnosprawnych absolwentów Politechniki Wrocławskiej, którzy początkowo bardzo aktywnie brali udział w życiu studenckim i promowali swoją uczelnię z ramienia powołanego przez siebie klubu studenckiego. Głównym celem była pomoc młodzieży, która miała trudności z podjęciem nauki i poruszaniem się po terenie uczelni oraz integracja na wielu płaszczyznach. Dziś nasi  studenci mogą korzystać dzięki nim min. z:

  • dodatkowych zajęć z języków obcych odbywających się w formie korepetycji face-to-face
  • wyjazdów integracyjno – szkoleniowych DŻAMP
  • programu "Absolwent w pracy"
  • szerokiego wachlarza szkoleń, kursów i warsztatów

Do góry