Widok kontrastowy Widok domyślny
Kontrast
Czcionka 

Nasi studenci zdobyli 12 pucharów na Olimpiadzie!

26 marzec 2019 Autor 

Studenci Politechniki Wrocławskiej po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych. VII edycja odbyła się 22-24 marca 2019 roku w Częstochowie.

Uczestnicy konkurowali w sześciu dyscyplinach: siatkówce, piłkarzykach, tenisie stołowym, darcie oraz w bilardzie i kręglach w ramach Integracyjnych Mistrzostw Polski Akademickiego Związku Sportowego.

Pierwszego dnia, tuż po przyjeździe odbyło się uroczyste otwarcie, a zaraz po nim pierwsza konkurencja - dart. Następnego dnia odbywały się kolejne zawody: bilard (gdzie w kategorii męskiej Maciej Opulski zdobył 2 miejsce), siatkówka (w składzie Damian Mordal, Maciej Opulski, Wojciech Opulski, Andrzej Michalak, Adam Guzior, Bartłomiej Ziętek oraz Anna Kwiecińska z Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi i Robert Zielonka z uniwersytetu Zielonogórskiego) w której nasi reprezentanci zajęli 2 miejsce. W piłkarzykach w kategorii kobiecej Gabriela Sarzyńska z PWr i Natalia Szeligowska z Uniwersytetu Wrocławskiego zdobyły 3 miejsce, natomiast w mieszanej Karolina Ciesiołkiewicz i Adam Guzior 1. Maciej Opulski otrzymał puchar za 3 miejsce w pingpongu. Trzeciego dnia odbyły się zawody w bowling a zaraz po nich wręczenie pucharów. Ostatecznie Politechnika Wrocławska zajęła 2 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Olimpiada była miejscem nie tylko rywalizacji, lecz także integracji. Nawet po zawodach odbywały się towarzyskie rozgrywki.

Dziękujemy serdecznie Organizatorom: MKIiW Feniks oraz Akademickiemu Związkowi Sportowemu za wydarzenie, które pogłębiło w Nas ducha sportu i rywalizacji fair-play.

48 Wyświetlenia
Agata Dancewicz
Do góry